Vokietijos profesinė sąjunga „Verdi“ paskelbė, kad visoje šalyje planuojami viešojo sektoriaus darbuotojų streikai. Profsąjungos atstovai tikina, kad dėl paskelbtų streikų skrydžiai bus neišvengiamai sutrikdyti – vėluos ar bus atšaukti.

Pagrindinė šių streikų priežastis – darbo užmokestis. Profesinė sąjunga siekia, kad viešajame sektoriuje dirbantiems 2,3 mln. darbuotojams būtų 6 procentais padidinta alga. Kol nepavyks susitarti su darbuotojų vadovybe, streikai planuojami antradienį Miuncheno, Frankfurto, Brėmeno ir Kiolno oro uostose.

Pasipiktinę keleiviai jau lieja įniršį dėl streikų:

Delayed and cancelled flights in Germany

Kaip teigiama Vokietijos profesinės sąjungos „Verdi“ pranešime, antradienį, Frankfurto oro uoste ruošiamasi streikuoti nuo 5 val. iki 18 val. vietos laiku. Prie streiko taip pat prisijungs ir apsaugos, gaisrinės, lėktuvo įkrovimo ir iškrovimo bei antžeminio aptarnavimo darbuotojai.

„Streikų skaičius kasmet tik auga. Deja, tačiau keleiviai neišvengiamai į tai bus įtraukti –  vėluojantys ar atidėti skrydžiai neabejotinai neigiamai paveiks jų planus. Vis dėlto oro linijos turėtų nepamiršti EK 261/2004 reglamento nuostatų, kuriomis remiantis turės pasirūpinti savo keleiviais“, – pasakojo Marius Stonkus, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ generalinis direktorius.

Tikimasi atšauktų ir vėluojančių skrydžių dėl streiko Marselyje
Sekantis pranešimas

Tikimasi atšauktų ir vėluojančių skrydžių dėl streiko Marselyje