Nepaisant vis tobulėjančių komunikacijos ir kitų išmaniųjų technologijų, daugiau nei 700 milijonai žmonių pasaulyje vis dar nemoka rašyti ir skaityti. Siekdama ištiesti pagalbos ranką ir paskatinti tuos, kurie savo noru pasirenka neskaityti ir nesuprasti paprastų žmonių problemų, už keleivių teises visame pasaulyje kovojanti bendrovė „SKYCOP“ tarptautinės rašymo ir skaitymo dienos proga oro linijoms visoje Europoje pristatė unikalų, milžiniškomis raidėmis parašytą, Europos Komisijos 261 reglamento, apibrėžiančio keleivių teises, leidimą. 

„Visi žinome, jog skaitymas – tai būdas suprasti ir suvokti pasaulį, deja, stebina tai, jog tarp milijonų neskaitančių – ne tik besivystančių pasaulio ekonomikų gyventojai, tačiau ir daug pasiekę, žinomi verslai ir jų atstovai. Nepaisant EK 261 reglamente aiškiai apibrėžtų šalių teisių ir pareigų keleivių-oro linijų santykiuose, ES bendrovių skola keliautojams kasmet siekia 3 milijardus eurų – tai aiškiai rodo, kad su įstatymu net per 13 metų bendrovėms, dėl galimai skaitymo sutrikimų, nepavyko susipažinti. Skrendančiųjų srautams kasmet augant, po penkerių metų ši suma gali siekti sunkiai protu suvokiamus 9 milijardus eurų, todėl nusprendėme padėti“, – kampanijos idėją atskleidžia „SKYCOP“ vadovas Marius Stonkus. Tiesa, atsižvelgiant į tai, jog atgauti kompensaciją už daugiau kaip 3 valandas pavėlavusį ar atšauktą skrydį, galima skrydžiams vykusiems per pastaruosius 6-erius metus, tokio dydžio skola jau dabar turėtų slėgti bendroves.

Daugiau nei 10 oro linijų visoje Europoje iš „SKYCOP“ gavo keletą kartų padidintomis raidėmis parašytą knygą, kurioje išdėstytas EK 261 reglamentas, apibrėžiantis kompensacijų dėl atšauktų, atidėtų ar perpildytų skrydžių dydžius ir procesą. Šis dokumentas taip pat numato keleivių teises ir oro linijų įsipareigojimus skrydžio sutrikdymo atveju.

Tokios „SKYCOP“ iniciatyvos priežastis – daugiau nei 8 milijonai keliautojų kasmet patiriančių oro linijų abejingumą atšaukus, atidėjus ar kitaip sutrikdžius skrydį. Šiuo dokumentu bendrovė nori ne tik atkreipti oro linijų dėmesį, tačiau ir paskatinti keleivius domėtis savo teisėmis ir kovoti dėl teisėtai priklausančios kompensacijos.

„Kiekvieną kartą atidėjus ar atšaukus skrydį oro linijų darbuotojai dainuoja tą pačią dainelę – niekas nieko nežino ir niekam niekas nepriklauso. Aviacijos rinka – gan artima bendruomenė, todėl norime, kad kiekvienas jos narys žinotų taisykles ir pagal jas žaistų. Žinodami, jog skaitymas ir rašymas yra viena pagrindinių Jungtinių Tautų vystymo krypčių, norime kad tai taptų ir viena iš pagrindinių krypčių tobulinant oro linijų-keleivių santykius“, – teigia Marius Stonkus, platformos www.skycop.com vadovas. „Kas žino, galbūt mūsų knyga ateityje atsiras po ranka kiekvienam oro linijų darbuotojui, kurie bent dabar dažnai yra abejingi keleivių, kuriems priklauso iki 600 eurų kompensacijos, problemoms.“

Oro linijų abejingumas – pavojus oro uostų saugumui
Sekantis pranešimas

Oro linijų abejingumas – pavojus oro uostų saugumui