Prancūzijoje – streikų mėnuo. Pasibaigus nacionaliniam geležinkelių ir oro eismo kontrolės darbuotojų streikui keleiviams atsikvėpti nepavyko – kovo 23 dieną streiką paskelbė ir „Air France“ darbuotojai, dėl kurio buvo atidėti ir atšaukti skrydžiai. Praėjus vos 7 dienoms, tos pačios oro bendrovės darbuotojai skelbia naują, „Velykinį“ streiką.

Dėl kovo 23 dienos paskelbto streiko, oro bendrovė turėjo nutraukti 25 proc. skrydžių (30 proc. ilgo ir vidutinio nuotolio skrydžių ir 20 proc. trumpojo nuotolio skrydžių).

Kaip teigiama oficialiame „Air France“ tinklapyje, dėl kelių darbuotojų profesinių sąjungų paskelbto streiko, kovo 30 dieną bus galimi tvarkaraščio pakitimai – neabejojama, kad bus vėluojantys ir atšaukti skrydžiai.

Pranešime taip pat teigiama, kad keleiviai, kurių skrydžiai bus vykdomi ne su „Air France“ ar „Joon“ oro linijų orlaiviais (pvz.: skrydį vykdys „Delta“ arba „KLM“ orlaiviai), streikų poveikio neturėtų pajausti. Tačiau, dėl sumažėjusios įgulos streiko metu, tikėtina, kad bus ribojamas keleivių skaičius, todėl galimi atsisakymai įlaipinti į lėktuvą.

Dėl galimo skrydžių sutrikdymo, „Air France“ oro linijos taip pat informuoja, kad kai tik paaiškės tikslesnis streikuojančių darbuotojų skaičius, atitinkamai bus koreguojami ir skrydžių tvarkaraščiai dieną prieš išvykimą.

„Mūsų turimais duomenimis, dėl šalių nesugebėjimo susitarti kasmet kenčia daugiau nei 1,5 milijono keleivių, kurių bėdos taip ir lieka neatlygintos. Skaičiai iš ties stebinantys – jei įvertintume streikų kainą keleiviams, t.y. kokią sumą pinigų keliautojai, patyrę nesklandumus, turėjo gauti už moralinę žalą bei patirtą stresą – ji siektų 6 milijardus eurų, – Pasakoja Marius Stonkus, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ vadovas. „Vos pastebėję šią problemą pradėjome ją nagrinėti, o dabar jau esame priešpaskutinėje proceso fazėje – mūsų peticija tarptautinėje platformoje „Avaaz“ renka nusivylusių europiečių parašus.“

Surinkus parašus bendrovė pateiks peticiją Europos Sąjungos institucijoms, kurios bus priverstos persvarstyti EK reglamentą Nr. 261/2004 ir jo aktualumą šių dienų įvykiams. Jei ir jūs esate patyrę nesklandumų dėl oro linijų streikų, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ sukurtą peticiją galite pasirašyti paspaudę ant žemiau esančios nuorodos.

https://secure.avaaz.org/en/petition/European_Commission_president_JeanClaude_Juncker_European_Parliament_pre_Skycopcom_Passengers_caught_up_in_flight_distur/?cQRoRmb.

„Skycop“: besigirdama rekordiniu pelnu, „Lufthansa“ pamiršo savo skolas
Sekantis pranešimas

„Skycop“: besigirdama rekordiniu pelnu, „Lufthansa“ pamiršo savo skolas