Rugsėjo 28-ą dieną, „Ryanair“ pilotai ir įgulos Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose pradės 24 valandų streiką. Kol kas buvo atšaukti 190 skrydžių. Tai paveikė 30000 keleivių. Įgulos Vokietijoje irgi neatmeta galimybės prisijungti prie šio streiko.

Aštuonios profesinės sąjungos – itališkosios „Uiltrasporti“ ir „FILT-CGIL“, Portugalijos „SNPVAC“, belgiškoji „CNE/LBC“, „SITCPLA“ ir „USO“ iš Ispanijos, bei „VNV“ ir „FVN“ iš Nyderlandų – paskelbė, kad jų nariai nepasirodys darbe. Streikas prasidės penktadienį, rugsėjo 28-ą dieną, 12 valandą Grinvičo laiku (3 nakties Lietuvoje) ir tęsis 24 valandas. „Ryanair“ jau įspėja klientus SMS žinutėmis ir elektroniniu paštu.

“Olandai kelia kuklius reikalavimus: turi būti taikomi olandiški įstatymai; jokio netikro „savarankiško įsidarbinimo“; mokėti užtenkamas ligos išmokas ir pensijas,” „VNV“ sąjunga rašė pranešime, kuriame paskelbė apie savo prisijungimą prie streiko.

Ryanair strike - Skycop

Vokietijos profesinės sąjungos neseniai paskelbė, kad pagal įstatymą nėra reikalaujama pranešti apie streikus daugiau nei 24 valandas prieš juos. Dėl šios priežasties vokiški streikai kelia daugiausiai nesklandumų skrydžių kompanijai – o pačios sąjungos tampa neprognozuojamu veiksniu penktadienio įvykiuose.

Tačiau šis streikas yra tik naujausias įvykis šiame metus trunkančiame nesutarime dėl darbo sąlygų. 2017 metų gruodį „Ryanair“ sutiko pripažinti darbuotojų profesines sąjungas, kad išvengtų streiko Kalėdų metu. Bet darbuotojų atstovai teigia, kad nuo to laiko neįvyko jokio progreso. Pagrindinė nesutarimų priežastis: nepatenkintas sąjungų reikalavimas, kad darbo sutartys būtų sudaromos ne Airijoje ir valdomos airiškų įstatymų, o atitinkamose šalyse ir būtų paremtos jų teise.

Streikai prasidėjo balandžio mėnesį ir vis intensyvėja. Vien rugpjūčio mėnesį streikai privertė „Ryanair“ atšaukti apie 400 skrydžių, taip sutrikdant bent 50000 keliautojų planus. Ši oro kompanija niekad nepasižymėjo taktiška reakcija į darbuotojų protestus, bet šį kartą bent nėra grasinimų visus atleisti ir perkelti visą veiklą į Lenkiją.

„Mes nuoširdžiai atsiprašome visų klientų, kuriuos paveikė šie bereikalingi penktadienio streikai. Mes darėme viską, kad jų išvengtume, ypač turint minty, kad pasiūlėme šioms sąjungoms pripažinimo sutartis, kolektyvines darbo sutartis ir perėjimą prie vietos įstatymų, kuris įvyks 2019-iais metais,“ spaudai sakė „Ryanair“ atstovas Kenny Jacobs.

„Šie pasikartojantys bereikalingi streikai neigiamai veikia „Ryanair“ verslą ir mūsų klientų pasitikėjimą tuo metu, kai naftos kainos stipriai auga. Jei jie tęsis toliau, mums neišvengiamai teks peržiūrėti mūsų plėtros galimybės šią žiemą ir 2019-ųjų vasarą. Tikimės, kad šios profesinės sąjungos vadovausis sveiku protu ir stengsis kartu su mumis per artimiausias savaites užbaigti sutarčių rengimą pilotų ir įgulos naudai, ir daugiau nebetrikdys mūsų klientų skrydžių.“

Atrodo, kad streikai kreipia situaciją profesinių sąjungų naudai. Rugsėjo 25-ą dieną „Ryanair“ pranešė, kad pasirašė kolektyvines darbo sutartis su trimis pagrindinėmis Italijos profesinėmis sąjungomis – „FIT CISL“, „ANPAC“, ir „ANPAV“. Pagal šią sutartį darbuotojai bus įdarbinami pagal Italijos įstatymus ir garantuos jų teikiamus privalumus.

Naujas Prienų krepšinio komandos pavadinimas – „Skycop“
Sekantis pranešimas

Naujas Prienų krepšinio komandos pavadinimas – „Skycop“