Kiekvienas skrydis – kad ir kaip dažnai keliautumėte – tarsi mažas iššūkis. Arba didelis, jeigu retai keliaujate ar / ir bijote aukščio. Štai kodėl mes nusprendėme pasidalinti 5 mūsų pačių jau išbandytais patarimais, kaip palengvinti sau išvykimo dieną.

Visada prisiregistruokite skrydžiui (chek-in) namuose.

Atvykus į oro uostą – ypač, jeigu iš jo keliaujate pirmą kartą – gali užtrukti kelias minutes, kol jame susigaudysite ir rasite reikiamą terminalą. Jeigu keliaujate su dideliu bagažu, įlaipinimo kortelės atsispausdinimui sugaišite vos pora papildomų minučių, nes tai padaryti galės ir darbuotojas, priėmęs jūsų lagaminą. Kitu atveju – teks ieškoti specialių kompiuterių, kurie skirti keleivių registracijai. Tam sugaišite papildomo laiko ir pinigų – gi visi žino, kad oro uostuose nėra nieko pigaus.

Efektyviausias būdas sau padėti sutaupyti laiko – prisiregistruoti skrydžiui ir atsispausdinti įlaipinimo kortelę dar namuose.

Išsirinkite mėgstamiausias avialinijas.

Dauguma avialinijų turi vienokias ar kitokias lojalumo programas, taškų kaupimo sistemas ar privilegijas nuolatiniams keleiviams. Jeigu dažnai keliaujate, pravartu išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančias oro linijas ir pasinaudoti jų teikiamais privalumais nuolatiniams keliautojams.

Niekada neregistruokite svarbiausių daiktų.

Vargu, ar dažnas registruotame bagaže palieka savo namų raktus arba vairuotojo pažymėjimą. Tačiau rekomenduojame persigalvoti ir tokiu atveju, jeigu ketinate ten palikti savo nešiojamąjį kompiuterį, kasdien naudojamus vaistus bei kitus vertingus arba kasdien naudojamus daiktus. Patikėkite, užteks, kad avialinijos jūsų bagažą prarastų vos vieną kartą, ir jūs mums padėkosite už tokį patarimą.

Nelipkite į lėktuvą paskutiniai

Dabar dauguma keleivių turi jiems paskirtas vietas lėktuve ir dėl to neretas ramiai praleidžia visus besistumdančius eilėje priekyje savęs, o tada paskutinis įžengia į lėktuvą ir supranta, kad rankiniam bagažui vietos liko dėtuve, esančiame toliausiai nuo jo sėdimos vietos, teks keliauti pasikišus savo kuprinę po kojomis arba mandagus skrydžio palydovas vikriai aplink lagamino rankeną apsuks registracijos juostelę ir jūsų lagaminas keliaus kartu su kitu registruotu bagažu – o tokiu atveju tiek ir naudos iš ankstesnio mūsų patarimų.

Iš anksto susipažinkite su keleivių teisėmis

Skrydžiai vėluoja nuolatos. Išvenkite papildomo streso ir įgykite daugiau pasitikėjimo savimi kovodami už savo teises, iš anksto paskyrę kelias minutes susipažinti su keleivių teisėmis esant atšauktam, vėluojančiam arba perpildytam skrydžiui.