Dar viena nelengva diena laukia Prancūzijos. Gausiomis streiko akcijomis pagarsėję prancūzai nusprendė streikuoti ir gegužės 22 dieną. Paskelbtas nacionalinis streikas, prie kurio prisidės ir oro eismo kontrolės darbuotojai.

Pasipiktinimą esama situacija sukėlė vykdomos šalies reformos. Vyriausybė yra nusprendusi, kad iki 2022 metų viešajame sektoriuje bus panaikinta 120 000 viešojo sektoriaus etatų.

Skrydžius turėję keleiviai jau reiškia savo nepasitenkinimą esama situacija:

Skrydžių vėlavimai Prancūzijoje - Skycop

Dėl prie streiko prisijungti nusprendusių oro eismo kontrolės darbuotojų bus paveikta Paris-Orly, Marselio ir Liono oro uostų veikla. Šis streikas taip pat turės įtakos ir skrydžiams, vykdomiems per Prancūzijos oro erdvę, todėl „British Airways“ oro linijos jau pranešė apie galimus skrydžių laiko pakeitimus ir tikimybę, kad skrydžiai gali vėluoti ir būti atšaukti. „Air France“ taip pat informavo, kad skrydžių tvarkaraščiai gegužės 22 dienai jau yra pakoreguoti ir taip pat įspėjo apie skrydžių atidėjimą ir atšaukimą.

Vis dėlto keleiviai neturės galimybių gauti kompensacijos už sutrikdytus skrydžius. Remiantis EK 261/2004 reglamento nuostatomis, streikai vis dar yra traktuojami kaip ypatingos aplinkybės.

„Streikų skaičius kasmet tik auga. Apmaudu, tačiau keleiviai turi kęsti atidėtus ar atšauktus skrydžius būtent dėl streikų, kuriuos sukelia darbo sąlygomis pasipiktinę darbuotojai. Tačiau net ir šioje situacijoje keleiviai turi savo teises. Skrydžių bendrovės turi tinkamai pasirūpinti savo klientais, remiantis EC 261/2004 reglamentu užtikrinant jiems nemokamą maistą ir gėrimus, galimybę du kartus paskambinti, pasinaudoti el. paštu arba išsiųsti žinutę faksu. Kai keleiviai savo skrydžio turi laukti per naktį, dieną ar kelias – jiems turi būti suteiktas nemokamas apgyvendinimas viešbutyje, įskaitant transportavimą iš ir į oro uostą“, – teigia Marius Stonkus, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ vadovas.

Briuselio pilotų streikas sukels atidėtų ir atšauktų skrydžių problemų
Sekantis pranešimas

Briuselio pilotų streikas sukels atidėtų ir atšauktų skrydžių problemų