Vos trims dienoms praėjus nuo nacionalinio Prancūzijos streiko, oro eismo kontrolės specialistai nusprendė pratęsti nepasitenkinimo veiksmus. Oro eismą reguliuojantys darbuotojai paskelbė apie 48 valandų streiką.

Specialistai pasirengę streikuoti gegužės 26-28 dienomis. Dėl šių streiko atvejų jau planuojami skrydžių atidėjimai ir atšaukimai, todėl keleiviai, skrendantys tomis dienomis iš Marselio ar Korsikos, turėtų pasitikrinti savo skrydžių informaciją.

Streikai lems skrydžių vėlavimus

Vis dėlto keleiviai neturės galimybių gauti kompensacijos už sutrikdytus skrydžius. Remiantis EK 261/2004 reglamento nuostatomis, streikai yra traktuojami kaip ypatingos aplinkybės.

„Streikų skaičius kasmet tik auga. Apmaudu, tačiau keleiviai turi kęsti atidėtus ar atšauktus skrydžius būtent dėl streikų, kuriuos sukelia darbo sąlygomis pasipiktinę darbuotojai. Tačiau net ir šioje situacijoje keleiviai turi savo teises. Skrydžių bendrovės turi tinkamai pasirūpinti savo klientais, remiantis EC 261/2004 reglamentu užtikrinant jiems nemokamą maistą ir gėrimus, galimybę du kartus paskambinti, pasinaudoti el. paštu arba išsiųsti žinutę faksu. Kai keleiviai savo skrydžio turi laukti per naktį, dieną ar kelias – jiems turi būti suteiktas nemokamas apgyvendinimas viešbutyje, įskaitant transportavimą iš ir į oro uostą“, – teigia Marius Stonkus, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ vadovas.

Oro keleiviai Prancūzijoje ir vėl susidurs su skrydžių vėlavimais ir atšaukimais
Sekantis pranešimas

Oro keleiviai Prancūzijoje ir vėl susidurs su skrydžių vėlavimais ir atšaukimais