Po mėnesių mėnesius trukusių diskusijų tarp pilotų profsąjungų ir populiariausios Europos pigių skrydžių oro linijos „Ryanair“ atstovų, trys italų profsąjungos nusprendė imtis veiksmų. Rytoj, vasario 10-ąją, šalyje oro transportas sutriks 4 val., o šimtai tūkstančių žmonių susidurs su vėluojančiais ar atšauktais skrydžiais.

Kelionės sutrikdytos dėl „Cgil“, „Cisl“ ir „Uil“ profsąjungų priimto sprendimo, tačiau didesnių problemų išvengta – pagrindinė italų profsąjunga „ANPAC“ streike nedalyvaus. Toks sprendimas buvo priimtas dėl jau pasistūmėjusių kalbų su „Ryanair“ atstovais dėl didesnių algų bei geresnių sąlygų Italijos pilotams.

Praėjusių metų rudenį „Ryanair“ sukėlė tikrą chaosą atšaukdama dešimtis tūkstančių skrydžių, kaltę suversdama klaidai planuojant pilotų atostogas –  po šio įvykio oro linijos darbuotojai visoje Europoje pradėjo jungtis į profsąjungas ir kovoti dėl geresnių darbo sąlygų.

Skycop skrydžio kompensavimas

„Pastarasis skandalas oro linijai turėjo kainuoti daugiau nei 53 milijonus eurų kompensacijomis, tačiau sumaniai apie skrydžių atšaukimus pranešusi bendrovė tuomet didžiosios dalies pretenzijų išvengė ir baisiausia, kad dabar jie taip pat išvengs atsakomybės už Italijoje vėluojančius skrydžius ir sutrikdytas keliones“, – teigia skrydžių kompensavimo bendrovės SKYCOP vadovas Marius Stonkus. „Pagal dabartinį ES reglamentą darbuotojų protestai ir streikai įstatymų suprantami kaip neišvengiami, todėl keleiviai neturės galimybės už nepatogumus gauti iki 600 eurų siekiančios kompensacijos. Tai sunkiai suvokiama, žinant, kad apie planuojamus streikus profsąjungos paskelbė dar praėjusių metų gruodį.“

Oro linijų streikai: ar dar ilgai už tai atsakys keleiviai?
Sekantis pranešimas

Oro linijų streikai: ar dar ilgai už tai atsakys keleiviai?