Kovo mėnuo Prancūzijoje išties karštas. Vos tik pasibaigus nacionaliniam streikui, kurį organizuoja aviacijos ir geležinkelių sektorių darbuotojai, savo streiką pradės ir „Air France“ oro linijų darbuotojai. Pastarieji paskelbė streikuosiantys kovo 23 dieną.

Kaip teigiama oficialiame Air France tinklapyje, dar sunku pasakyti kokią įtaką šie streikai turės skrydžių tvarkaraščiui. Vis dėlto neabejojama, kad atidėti, vėluojantys ar net atšaukti skrydžiai bus neišvengiami.

Pranešime taip pat teigiama, kad keleiviai, kurių skrydžiai bus vykdomi ne su Air France ar Joon oro linijų orlaiviais (pvz.: skrydį vykdys Delta arba KLM orlaiviai), streikų poveikio neturėtų pajausti. Tačiau, dėl sumažėjusios įgulos streiko metu, tikėtina, kad bus ribojamas keleivių skaičius, todėl galimi atsisakymai įlaipinti į lėktuvą.

Skycop skrydžio kompensavimas

Kovo 30 diena, penktadienis, taip pat turėtų būti pažymėta keliautojų kalendoriuose. Šią dieną, profsąjungų atstovaujami Air France pilotai, skrydžių palydovai ir antžeminės įgulos darbuotojai taip pat planuoja vykdyti streiką. Jei streikas vyks kaip ir planuojama, tikėtina, kad, atidėti ar atšaukti skrydžiai taip pat paveiks oro keleivius.

„Mūsų turimais duomenimis, dėl šalių nesugebėjimo susitarti kasmet kenčia daugiau nei 1,5 milijono keleivių, kurių bėdos taip ir lieka neatlygintos. Skaičiai iš ties stebinantys – jei įvertintume streikų kainą keleiviams, t.y. kokią sumą pinigų keliautojai, patyrę nesklandumus, turėjo gauti už moralinę žalą bei patirtą stresą – ji siektų 6 milijardus eurų, – Pasakoja Marius Stonkus, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ vadovas. „Vos pastebėję šią problemą pradėjome ją nagrinėti, o dabar jau esame priešpaskutinėje proceso fazėje – mūsų peticija tarptautinėje platformoje „Avaaz“ renka nusivylusių europiečių parašus.“

Surinkus parašus bendrovė pateiks peticiją Europos Sąjungos institucijoms, kurios bus priverstos persvarstyti EK reglamentą Nr. 261/2004 ir jo aktualumą šių dienų įvykiams. Jei ir jūs esate patyrę nesklandumų dėl oro linijų streikų, skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ sukurtą peticiją galite pasirašyti paspaudę ant žemiau esančios nuorodos.

https://secure.avaaz.org/en/petition/European_Commission_president_JeanClaude_Juncker_European_Parliament_pre_Skycopcom_Passengers_caught_up_in_flight_distur/?cQRoRmb.

Austrijos oro linijos paskelbė atšauktų skrydžių sąrašą
Sekantis pranešimas

Austrijos oro linijos paskelbė atšauktų skrydžių sąrašą