Remiantis aviacijos tyrimų centro „CAPA“ analize, vis daugiau poilsiaujančių renkasi ne tradicines vasaros atostogų kryptis. Centro duomenys atskleidžia – populiariausių atostogų kurortų sąraše įprastai pirmaujančius vakarų Europos miestus, bent jau šią vasarą, turėtų pralenkti rytinėje ir centrinėje žemyno dalyje išsidėstę kurortai. Ar tai reiškia, kad pagaliau galite tikėtis, jog savo atostogas Barselonoje, Romoje ar persėdimą Frankfurte pasieksite be didesnių netikėtumų? Vargu, tačiau viena aišku – vasaros atostogų tendencijos keičiasi, o šios 3 „Skycop“ rekomenduojamos kryptys gali tapti puikia alternatyva perpildytiems vakarų kurortams. 

„Kol vieniems prasideda atostogos, kitiems – darbymetis. Vasarą Europos oro linijos, remiantis „Eurocontrol“, savo pajėgumus didina beveik dvigubai (40 %). Didėjantis keleivių ir lėktuvų eismas – tikras egzaminas visai industrijai, kuris netrunka atskleisti silpnąsias jos vietas. Prisiminkime praėjusią vasarą, kai net 25 tūkst. keleivių keliones nutraukė įsisiautėjęs aviacinis chaosas, kurį sukėlė viena po kitos užgulusios problemos: „British Airways“ keleivių salono įgulos ir Prancūzijos skrydžių vadovų streikai bei sugriežtintos patikros prie ES sienos. Tikėkimės, kad šiemet skrydžių kompanijos ir oro uostai vasarą pasitinka su paruoštais namų darbais“ – teigia skrydžių kompensavimo bendrovės „Skycop“ vadovas Marius Stonkus.

Kelionės į kurortinius regionus-Skycop

Panašu, kad 2017 m. didžiųjų vakarų Europos oro uostų veiklą sutrikdę streikai ir griežtėjančios taisyklės, atsiliepia ir šiandien – vis daugiau keliautojų renkasi atostogas kitoje Europos pusėje. Tiems, kurie jau sudegino savo nervų ląstelių rezervą laukiant lėktuvo prigrūstame oro uoste praėjusį sezoną, „Skycop“ turi pasiūlymą, kuris, kaip tikimasi, gražins tikėjimą ramiomis atostogomis. Jūsų dėmesiui – 3 dar neatrasti ir turistų kojų nenušlifuoti Europos deimantai.

  1. Bledas, Slovėnija.

Šis Triglavo nacionalinio parko viduryje įsikūręs miestelis – tobulas gamtos prieglobstis nuo didmiesčio šurmulio ir rutinos. Aplink ežerą įsikūrusį Bledą nuo likusio žemyno riboja Karavankų kalnynas, kuris strategiškai kažkada buvo itin svarbus ežero viduryje stovinčios renesansinės pilies gyventojams. Be apsilankymų šiame viduramžių architektūros paminkle, miestelio svečiai kviečiami aplankyti ne mažiau magišką, smaragdinėmis spalvomis žaižaruojantį Vintgaro tarpeklį. Geriausia dalis – tarp tarptautinio Liublianos oro uosto ir Bledo kursuoja tiesioginis autobusas. Nusileidus skrydžiui už 30 min jau būsite vietinėje autobusų stotyje.

  1. Lofotenas, Norvegija.

Norvegijos šiaurėje išsidėstęs archipelagas žymus savo klimato anomalija – nors ir priklauso poliariniam ratui, temperatūros salyne visada laikosi aukščiau 0   ͦC. Įspūdingų gamtos peizažų mylėtojams rekomenduojame atvykti į Austvagojos salą, kur palypėjus į  Flojos kalno viršukalnę galima stebėti nuo gegužės mėn. pabaigos iki liepos 17 d. niekada žemiau horizonto taip ir nenusileidžiančią saulę.

  1. Kamčiatka, Rusija.

Šią vasarą Rusijoje bus kaip niekada karšta – nuo birželio iki liepos čia tikimasi apie 3,5 milijonų sirgalių atvykstančių palaikyti savo komandas FIFA pasaulio futbolo čempionate. Tiems, kurie neplanuoja jungtis prie skanduočių pripildytuose stadionuose, iš Maskvos Šerementjevo oro uosto patariame keliauti į Kamčiatkos Petrovavolską – oro uostą rytinėje Kamčiatkos pusiasalio pakrantėje. Vienas labiausiai užmirštų pasaulio kampelių – visame pusiasalyje gyvena vos 170 tūkst. gyventojų – stebina savo įvairove ir laukiniu grožiu. Pusiasalis pasaulyje žinomas kaip rudųjų meškų namai – kiekvienam gyventojui tenka po tris. Taip pat verta paragauti skirtingu rūšių lašišinių žuvų ir burnoje tirpstančių raudonųjų ikrų. Kilkite straigtasparniu apžiūrėti trijų Kamčiatkos ugnikalnių kraterių arba leiskitės į žvejybą, kurioje nuotaiką palaikys virš jūros iškylantys banginiai.

„Tarptautiniai Liublianos ir Maskvos Šerementjevo oro uostai rodo puikius skrydžių punktualumo rezultatus. Praėjusiais metais, „OAG“ duomenimis, Šerementjevo oro uostas, buvo pripažintas punktualiausiu Europoje (83,55 %). Taigi, alternatyvios vasaros atostogų kryptys yra puiki strategija nebegalintiems pakęsti  chaoso Šarlio de Golio ar Istanbulo Ataturk oro uostuose. Vis dėlto, kad ir kokį skrydį pasirinktume, atšaukimai, vėlavimai ir perpildymai gali atsitikti bet kada ir bet kur, o tada laimi tie, kurie žino savo oro keleivių teises ir kovoja dėl jiems priklausančių iki 600 eurų siekiančių skrydžio kompensacijų“, primena M. Stonkus.

Nacionalinis streikas Graikijoje sukels atidėtų ir atšauktų skrydžių problemų
Sekantis pranešimas

Nacionalinis streikas Graikijoje sukels atidėtų ir atšauktų skrydžių problemų